KONST / Litografier / Färglitografi 11809622
nr 1180 9622
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -73. Signerad, numrerad 11/750, motivet: 42x50 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:51:46
30/4 10:36:31
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén